Pátek 19.5.


PÁTEK 19.5.:

 

17:00 - 18:30 - Panelová debata: Současný stav audiovizuální tvorby pro děti

Diskuze otevře ústřední problémy, které tíží současný stav filmové a televizní tvorby pro děti v České republice. Diskutující se zaměří na kontext českého filmu pro děti z  předrevolučního období a poskytnou tak posluchačům historický vhled a ukotvení současné tvorbě pro děti. Moderování diskuze se ujal filmový teoretik Matěj Forejt a účast v ní přislíbila režisérka a scenáristka Maria Procházková, výkonný ředitel Juniorfestu Michal Šašek, Oddělení dětské tvorby ČT a režisér Václav Vorlíček.

 

18:45 - 19:30 - 4. soutěžní blok: KFS UK

 

Daniel Vondráček / KFS UK / 8 minut

Tělo – Člověk tvoří svoje vize pomocí svého těla. Každé zkroucení, formace či poloha těla "teleportuje" tělo do nové představy.

Vojtěch Novotný / KFS UK / 8 minut

Hluk – Kořán je starý muž žijící v maloměstě. Po smrti své manželky a narušení rodinných vazeb zůstal sám. Jako naděje se mu jeví příjezd vnuka, který má v plánu pár dnů zůstat a připravit se na reparát.

 

Efim Groutskij / KFS UK / 4 minuty

Beze slov – Chlapec čeká v kavárně na svojí slečnu, se kterou si však už delší dobu nerozumí... Bude to jejich poslední společné kafe?

 

Max Niedoba, Barbora Venclová, František Kaufman / KFS UK / 12 minut

Bazinova ontologie filmového obrazu – Videoesej Bazinovy Ontologie fotografického obrazu.

Ondřej Nuslauer / KFS UK / 4 minuty

Zkouška – Figarova svatba bez Figara – Dirigent, který byl přizván na zkoušku operního souboru, je zhrozen, v jakých podmínkách pěvci nacvičují světově proslulou Mozartovu operu „Figarova svatba“.   

 

Vojtěch Krunt, Vendy Vyskočilová/ KFS UK/ 6 minut

Bez názvu - Dva rozdílné pohledy na svět nabývají v průběhu snímku podobu dvou elementů, tedy gumoasfaltu a hlíny. Ty na sebe reagují – prolínají se a obtékají, vrství se, zápasí, anebo vůbec nejsou.    

 

19:45 - 20:00 - Retrospektiva: Záblesk paměti

Hitchcock cezený přes slasher cezený přes Lynche cezeného přes cinefilii cezenou přes amatérismus. První dílek "trilogie zrna" (spolu s á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN a TELEVISE BUDE!), základní kámen konceptuálního cyklu ZA/BIJáK a úspěšný jednozáběrový  přijímačkový film na FAMU! >). Režie: Jan Bušta.

 

20:15 - 21:10 - 5. soutěžní blok: Černá hora, Turecko, Rumunsko - 49 minut

 

Ivan Čojbašić / Fakultet Dramskih Umjetnosti Cetinje / Černá hora / 7 minut

Da mu jebem mater – Po 20 letech, kdy se vůči sobě dva přátelé chovali přinejmenším nekale, konečně zjišťují krutou pravdu.

Batıkan Karabacak / İstanbul Kültür Universty / Turecko / 3 minuty

Bread – Neférové pracovní podmínky v několika rámcích, podkreslené Beethovenovou Symfonií č. 7.

Haydar Demirtas / Gaziantep University Turkey / Turecko / 20 minut

Ulkemden uzakta – Po těžkých útocích ISIS na skupiny Jezídů, se někteří z nich rozhodli pro útěk do Turecka. I přes nepříznivé podmínky v uprchlickém táboře a protrpěný útěk do Turecka, neztrácejí svou důstojnost.

Cristian Dragan / UNATC "I.L.Caragiale" / Rumunsko / 8 minut

Bernard of the Limits

a) stručné zobrazení osamělosti; b) filmové haiku; c) formální cvičení; d) nic z výše uvedeného neplatí

Monica Pascu / UNATC "I.L.Caragiale" / Rumunsko / 3 minuty

A Christmas Carol – Vánoční experimentální poselství.

Andrei Stoian / UNATC "I.L.Caragiale" / Rumunsko / 3 minuty

Pianocabra – Introvertní mladý klavírista zažije intenzivní záblesk inspirace.

 

Cristian Radu / UNATC "I.L.Caragiale" / Rumunsko / 4 minuty

Skateboarding is not a Crime – Animovaný film natočený na jeden záběr. „Z ptačí perspektivy“ sleduje honičku skateboardu a policejního auta. Jak daleko je ochoten zajít zákon, aby zastavil městem projíždějící skate?

 

21:15 - 21:50 - Nesoutěžní blok:  Litva, Rumunsko, Černá Hora - 32 minut

 

Adina Diana Savin / UNATC "I.L.Caragiale" / Rumunsko / 11 minut

Wash Room – Skupina lidí pere v temné místnosti svoje špinavé prádlo. Pryč se dostanou, až budou mít vypráno. Co se stane těm, kteří nemají co prát?

Sead Šabotić / Faculty of Drama Arts Cetinje / Černá hora / 13 minut

Revolutionary Home – Opuštěný "Dom Revolucije" je kulturním monumentem z dob socializmu, v tomto netradičním prostředí nachází autor poezii, sarkasmus i filosofii.

Titas Laucius / Lithuanian Academy of Music and Theatre / Litva / 8 minut

Roommates – Klidná noc v nemocnici se mění v noční můru, když pacient, který je v kómatu, začne nesnesitelně chrápat.

 

22:00 - 22:30 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Odborná porota složená z filmové kritičky Jindřišky Bláhové, režiséra Jana Bušty, audiovizuálního teoretika Karla Císaře a studentky Filmových studií Univerzity Karlovy Zuzany Černé vysloví svůj verdikt v kategoriích: hlavní cena Zlatý voči, Poškrábaný brejle Kurta Krena za experiment a Objektiv Chrise Markera za dokumentární počin a vítězné snímky doplní divácká cena Percepční voko publika.

 

22:45 - 23:45 - Koncert: Schrodingerova kočka

Basa, bicí a saxofon. Šepot se mění v křik. Zpěv přechází do kvílení saxofonu. Útržkovitá slova textů trojčlenné formace z Prahy se opakují, variují a kumulací tvoří nové způsoby jejich chápání. Repetice - matka jistoty.

 

00:00 - 02:00 - DJ Deleuze

Hudební trojidol všech filmovědců. Angerovy beaty, Kosnarovy rytmy a Genttnerovic melodie v libozvučném souznění let starých i ještě nezažitých.  

 

 

Najdete nás:
Webmail
Administrace