Zpět

17. ročník Zlatých vočí má své vítěze!

16.5.2012

Velmi vydařený 17. ročník Zlatých vočí je úspěšně za námi, vítězové jsou zvoleni a my se těšíme opět za rok! Děkujeme všem zúčastněným tvůrcům, sponzorům, partnerům, porotě, Café v Lese a hlavně návštěvníkům, kteří se dostavili v hojném počtu!


17. ročník festivalu Zlatý voči se odehrál 14. a 15. 5. 2012 v příjemné klubové atmosféře Café v Lese. Oběma večery nás provázel hlavní pořadatel Tomáš Janáček, který byl zároveň i autorem velmi vydařené znělky. Letos se představily filmy studentů z České republiky, Slovenska a Maďarska. V odborné porotě zasedl vedoucí Katedry filmových studií FF UK Doc. PhDr. Ivan Klimeš, studentka Katedry estetiky FF UK a pořadatelka filmového festivalu v Sokolově Jana Ecksteinová a publicista Matouš Hrdina. Porota zvolila vítěze ve všech kategoriích, ale protože se letos na festivalu objevilo mimořádně velké množství kvalitních snímků, vyhlásila vítěze ještě v dalších dvou nově vzniklých kategoriích – Roztočený Voko a Uherský Voko.

   Mimo oficiálního programu měli tento rok diváci možnost zhlédnout retrospektivu toho nejlepšího, co bylo na Zlatých vočích od jejich vzniku k vidění. Promítli jsme film Evy Benešové z roku 1977 Vyprávění starého mládence, Narozeniny na podzim Víta Janečka z roku 1992, Narozeniny v parku Pavla Marka z roku 1987 a také film Petra Marka a Jiřího Nebeského z roku 1993 Bajesta Gumbrina. Oba Markové se na festival dostavili osobně a zúčastnili se diskuse s diváky ihned po projekcích filmů. Večery pokaždé zakončili originální umělci, jako multiinstrumentalista Milan Buričin a kontroverzní muzikant Kittchen a afterparty obstarali Planeta Nova DJs a DJ Štěpán Vodrážka.

 

Oceněné snímky a udělené ceny:

 

Zlatý voči (hlavní cena): Tekutí a hnědí od Standy Adámka


Percepční voko publika (divácká cena): Bude třeba dalších výzkumů od Andrana Ambramjana a Ballpen on Paper Matěje Podskalského

 

Pravdivý objektiv Chrise Markera (cena za nejlepší dokument): Bude třeba dalších výzkumů od Andrana Ambramjana

 

Poškrábaný brejle Kurta Krena (cena za avantgardní přínos): Krovky dvě tvůrců Kristýny Erbenové, Mirky Janičatové, Jana Tomšů a Kryštofa Pohla

 

Voči Jean Moreau (za objev Femme Fatale ve filmu): Ballpen on Paper Matěje Podskalského

 

Uherský Voko: Timeplay od Georginy Hegedüs

 

Roztočený Voko: 33 skalpů a Kolotoč od Vladimíra Turnera

Najdete nás:
Webmail
Administrace