Game Studies po česku – Panelová debata

Herní studia pronikají z periferie akademického diskurzu do centra pozornosti. V médiích je určitý druh reflexe počítačových her čím dál tím více přítomný, ačkoliv (přehnaný) důraz na narativ nemizí. Proč tomu tak je? Jak se v České republice uvažuje o počítačových hrách? Proč je důležitá odborná reflexe a jaká jsou specifika game studies?

Na tyto otázky se pokusí odpovědět filmová a herní teoretička, autorka knihy Umění počítačových her a garantka připravovaného studijního programu pražské FAMU, specializovaného na studium herního designu Mgr. Helena Bendová.

Dalším diskutujícím bude Mgr. Silvester Buček, zakladatel spolku MU Game Studies, který v současnosti vyučuje na Masarykově univerzitě předmět Kritická analýza digitálních her.

Pohled praktika vnese do debaty Martin Klekner, který jako cinematic director spolupracoval na mimořádně diskutované české hře Kingdom Come: Deliverance.

Čtveřici diskutujících hostí uzavíra autor internetového seriálu Games TV a dlouholetý spolupracovník magazínu Level a serveru Games.cz, Lukáš Grygar.

Celou debatu bude moderovat Ondřej Trhoň, jehož příspěvky o videohrách a současné kultuře pravidelně vychází na ArtZónu Český televize nebo na Radio Wave, kde tvoří i rozhlasový cyklus Otevřený hlavy.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *